Teised meist

Kindlasti ei ole otsus oma ettevõttes võõramaist tööjõudu kasutada või võõrsile tööle minna lihtne. Üles kerkib mitmeid kahtluseid ja küsimusi.

Uuri, mida räägivad meist meie koostööpartnerid ja töötajad.

pexels-tiger-lily-4484077

Uuri, mida töötajad meist arvavad:

Tutvu meie koostööpartnerite edulugudega:

Väike Soome ehitusettevõte

Tegemist on väikese, kuid kiirelt kasvava ehitusettevõttega, mis teostab laia ampluaaga töid väiksematest remonttöödest kuni suuremate alltöövõttudeni välja. Töö iseloomust tulenevalt võisid mahud hooajati suuresti kõikuda ja see tekitas reaalse vajaduse usaldusväärse tööjõurendi järgi. Kui meie koostöö 2015. aastal algas, oli ettevõttel pidev tööjõu liikumine, ebaselged graafikud ja suur puudus kvaliteetsest oskustööjõust. Personalihaldus sisuliselt puudus, töötajad olid segaduses ning meistrid ei suutnud neid hallata.

„Alustasime vajaduste ja probleemide kaardistamisega. Kuigi see meie vastutusalasse ei peaks kuuluma, oleme loomuliku jätkuna nende ettevõttes kogu HR-poolt tugevalt arendanud,“ ütles EstEmploy juht Priit Koik.

Ettevõttes oli tööl kümme inimest, kellest vaid kolm kvalifitseerusid mingile arvestatavale tasemele, ülejäänutega lõpetas EstEmploy töösuhte.

pexels-yury-kim-585419 (1)

„Omalt poolt pakkusime 20 uut spetsialisti ning tänu kvalifitseeritud tööjõule ja heal tasemel HR-juhtimisele on nüüdseks saavutatud olukord, kus ettevõttel on stabiilselt tööd, objekte muudkui lisandub ja on tekkinud esimesed püsikliendid,“ jätkas Priit.

Praeguse seisuga on EstEmploy poolt ettevõttes aastaringselt tööl keskmiselt 15–17 töötajat, kõrghooajal isegi 25–30.

See ettevõte on hea näide sellest, et kui saabub kvaliteetne tööjõud ja personalihalduse süsteemid toimivad laitmatult, siis saavad tööd õigeaegselt tehtud, kliendid on rahul ja see omakorda toob uut tööd juurde.

Tänu mahtude kasvamisele on neil pidevalt ka uusi inimesi juurde vaja.

„Väiksemate ehitusfirmade kõige suurem probleem peitub tööjõus – tööd justkui oleks, aga objekte ei julgeta vastu võtta, sest inimressurss on hoomamatu. Kui firmal pole kindlat partnerit, kes tagab kvaliteetse tööjõu, siis on ebaõnnestumise risk suur,“ ütles Priit, kelle sõnul paljude edu seisnebki selles, kas leitakse koostööpartner, kes suudab reaalselt tagada tööjõu kvaliteedi.

pexels-burst-544966 (1)

„Meie saame täna vajalikku tööjõuvoogu garanteerida, sest meil on aastatega kuhjunud väga palju kogemusi ja suur töötajate andmebaas. Oleme oma lubadustest alati kinni pitanud ning meid usaldatakse. See on oluline asi, eriti Helsingis, kus on tohutu konkurents ja äärmiselt tugev kontroll paberimajanduses. Seal ellujäämine on kunst omaette ja eduloo saavutamine suur ja positiivne näitaja,“ sõnas Priit.

Ehitusettevõtte juhi kommentaar:

Vastavalt tootmisolukorrale ja aastaajale saame nüüd paindlikumalt oma inimressursse reguleerida ning tänu sellele on tööjõu kasutamine muutunud efektiivsemaks. Ajutine tööjõud hõlbustab tarneaegadega graafikus püsimist, seda eriti kiiretel aegadel. Samuti teab EstEmploy üsna hästi meie tootmise erinevaid aspekte ja suudab meid varustada täpselt õigete spetsialistidega.

Keskmise suurusega metallitööstuse ettevõte:

Metallitööstuse valdkonda kuuluv keskmise suurusega ettevõte, mille põhitegevusalaks on väikeste metalltoodete valmistamine, kasutab tööjõuna peamiselt keevitajaid.

Ettevõtte uus juht nägi vajadust tööjõuressursse optimeerida ning otsustas katsetada koostööd EstEmployga. Nähes, et töötajad on kvalifitseeritud ja kõrge töömoraaliga ning tööjõu haldamine võtab EstEmployga koostööd tehes oluliselt vähem aega, otsustati, et EstEmployst saab edaspidi nende esmane tööjõulahenduste pakkuja.

Juba viimased 7 aastat töötab EstEmploy vahendusel selles ettevõttes pidevalt u 4–6 renditöötajat. Head töötulemused on nii mõnelgi korral viinud selleni, et ettevõte on pakkunud EstEmploy poolt leitud renditöötajale otselepingut firmaga. „Peame seda väga positiivseks märgiks, mis näitab, et oleme suutnud täita kõik kliendi poolt määratud nõudmised kandidaatidele“, ütles EstEmploy juht Priit Koik.

pexels-kateryna-babaieva-2760344 (1)

Loe, mida koostööpartnerid meie kohta veel räägivad:

Betoonelemente tootev ettevõte Lõuna-Soomes.

Oleme EstEmployga koostööd teinud rohkem kui kümme aastat. Esimesed välismaised renditöötajad tulidki just nende kaudu.

Oleme EstEmploy kaudu saanud enda ettevõttele häid betoonelementide tootjaid. Enamusel töötajatest on juba pikaajaline kogemus sarnaste toodete valmistamisel ja saame nad kiiresti tööprotsessi lülitada. Oleme leidnud ka häid töötajaid, kellel on kogemusi vähem, kuid kes on hea töösse suhtumisega ja töökusega varasema kogemuse puudumise kiiresti korvanud. Osad algselt EstEmploy kaudu tulnud ajutistest töötajatest oleme võtnud enda ettevõttesse ka kindlale püsitööle.

Tänu EstEmploy kaudu tulnud töötajatele on meie ettevõte hoogsalt arenenud ja tulemused on head.

Parim on EstEmployga koostöö juures see, et tööjõu hulka on võimalik vastavalt tootmisolukorrale ja aastaajale paindlikumalt reguleerida ning tänu sellele on tööjõu kasutamine muutunud efektiivsemaks. Eriti kiiretel aegadel hõlbustab ajutine tööjõud tarneaegadega graafikus püsimist. Samuti teab EstEmploy üsna hästi meie tootmise erinevaid aspekte ja suudab meid varustada täpselt õigete spetsialistidega.

Ida-Soome tehnoloogiatööstusele metalltooteid tootev allhankeettevõte.

Meil tekkis kiire vajadus konkreetse spetsialisti järele, keda Soomest kuidagi leida ei õnnestunud. EstEmploy suutis aga õige inimese kiiresti otsida ja tööle saata. Nägime, et tegemist on usaldusväärse ettevõttega, mis reageerib kiiresti ning suudab leida vajaliku professionaali, kes töösse pühendunult suhtub ning otsustasime koostööd jätkata. Oleme juba üle viie aasta saanud EstEmploy kaudu endale väga häid pindade töötlusspetsialiste ja keevitajaid.

Suurem osa meie toodangust nõuab rangete kvaliteedinõuete järgimist. Keevitajate professionaalsus ja kutsekvalifikatsiooni dokumentide olemasolu on võtmetähtsusega. Koostöö EstEmployga on oskuslike ja sertifitseeritud töötajate leidmist oluliselt lihtsustanud ja kiirendanud. Projektide paindlik professionaalidega mehitamine ja personali kulutõhus kasutamine on tänu EstEmployle andnud meie ettevõttele selge konkurentsieelise.

Uusimaa keskmise suurusega ehitusettevõte, mis tegeleb nii allhanke kui ka projektijuhtimisega.

Oleme EstEmploy teenuseid kasutanud viimased viis aastat. Vajame ehitusplatsidele erinevas mahus mitmesugust tööjõudu – puuseppasid, maalreid, plaatijaid ja üldehitajaid. Tihti on töö objektipõhine ning konkreetset spetsialisti on reaalselt tarvis ainult piiratud aja jooksul.

Enamus meie töötajaid tulebki EstEmploy kaudu – meie koostöö on sujunud probleemivabalt, EstEmploy kaudu tulnud töötajad on asjalikud ja usinad ning meie jaoks on tööjõu projektipõhine kasutamine paindlik ja mugav. Hiljuti leidsime nende kaudu ka väga asjaliku ehitusjuhi!

Saame rahulikult keskenduda oma põhitegevusele, kui teame, et tööjõuvaldkonna eest hoolitseb EstEmploy. Neid võib kindlasti usaldada. Kuna töötajad tulevad renditööjõuna, on meil ka töötajate värbamisega seotud paberimajandust olulisel määral vähem. Võibki öelda, et aja säästmine, tööjõu kindel kvaliteet ning paindlikkus ongi põhilised eelised, miks oleme otsustanud Estemployga tihedat koostööd jätkata – meie jaoks on ettevõtte juhtimine niiviisi palju lihtsam.

pexels-daria-sannikova-2209529