Tööjõu rent Soome ja Eesti ettevõtetele

Meie kaudu leiavad ettevõtted endale pühendunud spetsialistid. Soovi korral võtame vastutuse terve teie HR poole eest.

150+

rahulolevat töötajat, neist 70% läbi töötajate soovituste

10

aastat kogemust renditööjõu vahendamisega

250 000+

tundi tehtud kvaliteetset tööd aastas

0

probleemi meie ettevõtte makseajalooga

Oleme ennast tõestanud igas olukorras

Soovid leida pikemaks perioodiks ühte spetsialisti?

Meil on korralik andmebaas erinevate valdkondade vastu huvi tundvate spetsialistidega. Lisaks omame pea 10-aastast kogemust spetsialistide leidmisel, nende testimisel ja palkamisel.

Võtame täieliku vastutuse Sulle sobiva uue inimese leidmisel ning tema igapäevaste probleemidega tegelemisel. Sina saad keskenduda oma põhitegevusele.

Soovid hooajaliselt 10 lisatöötajat?

Hooajaline töö on ka töötajate seas aina populaarsem ja me teame, kellele see enamasti väga hästi sobib. Meie renditöötajad on harjunud, et nende tööandja aeg-ajalt vahetub, tänu millele suudavad nad uute oludega kergesti kohaneda.

Pole oluline, kui palju ja mis tööks endale hooajalisi spetsialiste otsid - aitame nad leida ja tegeleme nende olmemuredega ise!

Soovid, et keegi tegeleks Sinu ettevõtte HR-ga?

Me võtame Sinu ettevõtte personalijuhtimise enda kanda. See tähendab, et tegeleme töötajate värbamise, koolitamise ja igapäevaste küsimustega (haiguslehed, puhkused jm). See jätab Sulle rohkem aega tegeleda oma ettevõtte põhitegevusega.

Meil on mitmeid pikaajalisi partnereid, kellega koostöös oleme nende töötajate arvu kasvatanud mitmekordseks. Me oskame Sinu ettevõtte vajadustega kaasa mõelda!

Ehitusele renditööjõud Estemploy

KliendiluguVäike Soome ehitusettevõte

Tegemist on väikese, kuid kiirelt kasvava ehitusettevõttega, kes teostab laia ampluaaga töid väiksematest remonttöödest kuni suuremate alltöövõttudeni välja. Töö iseloomust tulenevalt võisid mahud hooajati suuresti kõikuda ja see tekitas reaalse vajaduse usaldusväärse tööjõu rendi järgi.

Algusaegadel oli ettevõttel pidev tööjõu liikumine, ebaselged graafikud ja suur puudus kvaliteetsest oskustööjõust. Personalihaldus puudus sisuliselt täielikult, töötajad olid segaduses ning meistrid ei suutnud neid hallata.

„Kui meie koostöö 2015. aastal algas, siis alustasime vajaduste ja probleemide kaardistamisega. Loomuliku jätkuna oleme nende ettevõttes kogu HR poolt tugevalt arendanud, sinna panustanud ja selle taset tõstnud,“ ütleb EstEmploy juht Priit Koik, et nad tegelesid seal teatud perioodil tugevalt HR-süsteemide loomisega, mis tegelikult nende vastutusalasse ei peaks kuuluma.

Ettevõttes oli tööl kümme inimest, kellest vaid kolm kvalifitseerusid mingile arvestatavale tasemele, ülejäänutega lõpetas EstEmploy töösuhte. „Omalt poolt panime 20 töötajat sinna juurde ning tänu HR-juhtimisele on nüüdseks saavutatud olukord, kus ettevõttel on stabiilselt tööd, objekte muudkui tuleb ja on tekkinud esimesed püsikliendid,“ tunnustab Priit. EstEmploy poolt on seal aastaringselt tööl keskmiselt 15 – 17 töötajat, hooaja tipul isegi 25 – 30 töötajat.

Kui saabub kvaliteetne tööjõud ja tekivad personalihalduse süsteemid, siis saavad tööd õigeaegselt tehtud, kliendid on rahul ja see omakorda toob uut tööd juurde. Tänu mahtude kasvamisele on neil pidevalt ka uusi inimesi juurde vaja. „Väiksemate ehitusfirmade kõige suurem probleem peitub tööjõus – tööd justkui oleks, aga objekte ei julgeta vastu võtta, sest inimressurss on hoomamatu. Kui firmal pole kindlat partnerit, kes tagab kvaliteetse tööjõu, siis on risk suur,“ ütleb Priit Koik, kelle sõnul paljude edu seisnebki selles, kas leitakse koostööpartner, kes suudab reaalselt tagada tööjõu kvaliteedi.

„Meie saame täna seda garanteerida, sest meil on sedavõrd palju kogemusi ja tutvusi. Oleme õnnestunud ja nüüd on tekkinud meie osas usaldus. See on oluline asi, eriti Helsingis, kus on tohutu konkurents ja äärmiselt tugev kontroll paberimajanduses. Seal ellu jäämine on kunst omaette ja eduloo saavutamine suur ja positiivne näitaja,“ jagab juht EstEmploy saavutust koostöös kliendiga.

Ehitusettevõtte juht ütleb, et enne EstEmployga koostöö alustamist neil varasemalt Eestist renditööjõuga kokkupuuteid polnud. Eriti just seetõttu olid ootused konkreetsed ja suured – sooviti töötajaid, kelle järgi oli vajadus ning seda kindlateks tähtaegadeks.

„Ma olen meie koostööga väga rahul! Kõige enam olen õnnelik selle üle, kui kergelt ja lihtsalt kõik sujub. Mul on vaja ainult öelda, keda, mis ajaks ja kui palju mul vaja on ning EstEmploy saadab vajaliku tööjõu“, ütleb juht, kelle sõnul annab renditööjõu kasutamine oluliselt paremad võimalused rahavoogude planeerimiseks ja kontrollimiseks.

EstEmployd julgevad nad soovitada, on seda juba korduvalt teinud ja teevad ka edaspidi. „EstEmploy tugevus on lisaks kvaliteetsele tööjõule ja täpsusele ka paberimajanduse ja tööprotsesside haldamise sujuvus,“ kiidab ehitusettevõtte juht.

Renditöötajad Metallitööstusele Estemploy

KliendiluguMetallitööstuse ettevõte, keskmise suurusega

Metallitööstuse ja keevituse valdkonda kuuluv keskmise suurusega ettevõte, mille põhitegevusalaks on väikeste metalltoodete valmistamine, kasutab tööjõuna peamiselt keevitajaid. Nende kokkupuude EstEmploy tööjõu rendiga oli tegevjuhil juba enne, kui ta käesoleva ettevõttega liitus ning kus samuti nägi vajadust tööjõuressursse optimeerida. Tänu olemasolevale positiivsele kogemusele saigi EstEmploy nende esmaseks tööjõulahenduste pakkujaks.

EstEmploy vahendusel töötab neil pidevalt u 4 – 6 renditöötajat, mõned on ettevõttes töötanud juba viimased 5 aastat. Head töötulemused on nii mõnelgi korral viinud ka selleni, et ettevõte on pakkunud EstEmploy poolt leitud renditöötajale otselepingut firmaga. „Peame seda väga positiivseks märgiks, mis näitab, et oleme suutnud täita kõik kliendi poolt määratud nõudmised kandidaatidele“, lausub EstEmploy juht Priit Koik.

 

Renditöötaja betoonitööstusele Estemploy

KliendiluguBetoonelementide tootja, suurettevõte

„Kõik algas ühest-kahest mehest, keda sinna suurettevõttesse prooviks saatsime“, räägib EstEmploy juht Priit Koik, kuidas nende koostöö alguse sai. Proovitöötajate saatmine on alati esimene samm, sest firma tahab vaadata, millise tasemega töötajad on ja kuidas sujub asjaajamine renditööjõu ettevõttega. Antud betoonelementide tootja kasutas varem üht tööjõurendi ettevõtet, kellelt said enamuse vajatavast tööjõust, kuid kui neil tekkisid tarneraskused, siis oli firma sunnitud uut koostööpartnerit otsima. Nii jõuti 2014. aastal EstEmployni.

Nüüd on olukord kujunenud selliseks, et EstEmployl on antud kliendi juures rohkem inimesi tööl, kui teisel rendifirmal. „Meil on seal hetkel 45 töötajat, lisaks oleme palju panustanud HR-poolele“, ütleb Priit. Renditava tööjõu numbrite tõus on märgatav ja tõsiasi, et tegemist on stabiilse töötajate arvuga, näitab nii mõndagi. „Meid eelistatakse, sest oleme näidanud taset, usaldusväärsust ja kvaliteeti“, arvab Priit Koik ja lisab, et betoonitööstus on EstEmploy leivanumber olnud juba algusest peale.

Priidu sõnul on antud klient huvitava profiiliga – tegemist on Soome suurettevõttega, kellel on palju töötajaid, ainuüksi betoonimehi on umbes sada. Kuna betooni valdkonnas on katted väikesed, siis ei tohi tootmises seisakuid tekkida ning riskide maandamiseks kasutatakse alati mitut rendiettevõtet. Mitme firma kasutamine maandab riske.

Soomlane tahab usaldust, eriti Eesti firmat kasutades ja õnneks EstEmploy 10-aastane Soomes tegutsemise kogemus seda annab. Eriti tugevaks argumendiks on tõsiasi, et ettevõte on tegutsenud kogu aeg sama nime all ja suuremaid probleeme pole esinenud. „Palju on neid firmasid, kellel tekivad probleemid ja kes loovad kiirelt teise firma, mille alt siis opereerima hakkavad. Meil pole selleks vajadust olnud,“ on Priit Koik rahul.

Klient kinnitab, et nad olid ka varasemalt kasutanud Eesti renditööjõudu, aga EstEmploy poole sundis neid pöörduma tõsiasi, et professionaalset tööjõudu polnud piisavalt saada. See aga pidurdas ettevõtte kasvu. „Meie töö tehases on raske, märg ja kohati ka ohtlik, mistõttu on head kohalikku tööjõudu peaaegu võimatu saada. Varasem rendifirma ei suutnud meile Eestist piisavalt renditööjõudu pakkuda ning olime sunnitud uut partnerit otsima,“ räägib ta.

2014. aastast alanud koostöö kohta on kliendil öelda vaid kiidusõnu. „Oleme EstEmploy teenusega väga rahul. Meil on tekkinud hea koostöö ja suhe, kus mõlemad lõikavad sellest tublisti kasu. EstEmploy panus leida meile õiged töötajad on toonud kaasa meie firma kasvu, mis ilma piisava ja professionaalse tööjõuta poleks võimalik olnud!“.

Kõige enam toob ta välja EstEmploy tegutsemiskiiruse ja vajaduste kaardistamise. „Nad suhtuvad meie vajadustesse ja soovidesse täie tõsidusega, tänu millele oleme saanud ka väga asjalikku tööjõudu. Lisaks on EstEmploy lahendanud mõned esile kerkinud probleemid sedavõrd kiirelt, et need pole pidurdanud meie tootlust.“

Renditööjõud ehitusele Estemploy

KliendiluguEhitusettevõte, keskmise suurusega

Iga alltöövõtte pakkuv ehitusettevõte seisab uut objekti vastu võttes alati silmitsi riskiga. Nimelt peab ta olema kindel, et suudab kokkulepitud ajaks töö valmis ehitada, sest muidu rakenduvad karmid karistused. Valmis ehitamine eeldab aga kvaliteetset tööjõudu, mis ehitusmaailma muutlikes vajadustes pole just elementaarne leid. Ehitussektoris esineb hooajalisi kõikumisi ja tööjõunõudluses on suuri erinevusi sõltuvalt sellest, kuidas ehitusprojektid algavad ja lõpevad.

„Alustasime EstEmployga koostööd olukorras, kus eelmine rendifirma oli Eesti tööjõu saatmisega sattunud probleemidesse ega suutnud meile töötajaid pakkuda. Suur alltöövõtu projekt oli algamas, aga lubatud tööjõudu polnud kuskil, rendifirmaga kontakti enam ei saanud,“ meenutab klient, mismoodi nende koostöö EstEmployga aastal 2011 algas.

EstEmploy juht Priit Koik lisab, et neil tuli kahe nädala jooksul leida kümme meest, millega nad ka hakkama said. Lausa nii hästi, et objekt saadi enne lõpptähtaega valmis. „Ehitussektoris on tööjõu vajadus väga kõikuv, kõik oleneb objektist ja sellest, mida ehitada on vaja. Vahel on vaikus ning pole kedagi tarvis, siis tuleb suure kaubanduskeskuse või hotelli ehitus ning vajadus tõuseb järsult kõrgele. Meil on olnud perioode, kus oleme neile saatnud korraga 50 töötajat“, räägib Priit nende koostööst.

Nii EstEmploy kui klient on nõus, et üheskoos on mõlemad firmad arenenud ja kasvanud ning tellija-pakkuja rollist on liigutud edasi koostööpartnerite ja isegi sõprade faasi. „Oleme teinud päris mitmeid suuri alltöövõtuga ehitusobjekte. Tänasel päeval hakkab koostöö EstEmployga pihta juba varases staadiumis – pakkumise tegemisest. Kui pakkumine kliendile sobib, siis vaatame koos EstEmployga läbi tööjõuressursi vajadused. Nii oleme mõlemad saanud kasu lõigata ja tänu pidevale koostööle on lõpptulemus objektil tunduvalt parem,“ kiidab tegevjuht.

Klient ütleb, et firma kasv ja võime ehitussektoris pikemalt tegutseda on saanud võimalikuks tänu EstEmployle, kelle usaldusväärne meeskond ja asjalikud töömehed on aidanud neid ehitushangetes ja taganud objektide lõpptähtaegades püsimise.

renditöötajad Estemploy

KliendiluguMetallikonstruktsioonide paigaldaja, keskmise suurusega ettevõte

EstEmploy juht Priit Koik ütleb, et kuigi renditöö maastikul on konkurents tihe, siis päris kõikidele uutele pakkumistele nad jah-sõna ei ütle. „Teeme korraliku taustakontrolli, sest me tahame, et saadaksime oma töötajad heasse ettevõttesse. Lisaks peab sisetunne olema õige,“ selgitab Priit Koik nende filosoofiat. Nad ei ole huvitatud ülikiiret reageeringut nõudvatest ja väga lühiajalistest töödest, pigem tahavad luua pikemaajalisemat koostööd. „Homseks kaks maasikakorjajat kolmeks nädalaks me tööle ei saada, aga kahe nädala jooksul kolm tipptasemel keevitajat pooleks aastaks küll.“

Kui keskmise suurusega metallkonstruktsioonide paigaldaja 2018. aastal nende poole oma tööjõurendi sooviga pöördus, siis olid mõlemad osapooled pigem ettevaatlikud ja alustasid koostööd rahulikult. „Me ei tundnud teineteist, tegemist oli täiesti uue kontaktiga, mis ei olnud alguse saanud kellegi soovituse pealt, vaid põhines ainult usaldusel,“ räägib Priit. Tänaseks on kliendist saanud hea koostööpartner.

Kliendil oli tarvis suurele ehitusobjektile kolm metallkonstruktsioonide paigaldajat ja EstEmploy suutis talle need hankida. Tänu sellele vähendati kliendi riske ja nad said müüa rohkem tööd oma peatöövõtjale. Koostööga jäädi väga rahule ning aasta hiljem on EstEmploy saadetud renditöötajate arv tõusnud 40%. „Alustasime ühte tüüpi meeste saatmist ehk ainult toodangu peale, nüüd saadame neile juba ka keevitajaid,“ ütleb Priit Koik, kelle sõnul on alati huvitav kasvada koos kliendiga.

Klient tõdeb, et enne EstEmployga koostöö alustamist neil Eestist renditööjõu kasutamise kogemust polnud. Seega oli suurim ootus saada professionaalset ja motiveeritud lisatööjõudu ning seda ka saadi. „Ma olen meie koostööga rahul. EstEmploy renditööjõu abiga on hakkama saadud keeruliste paigaldusobjektide ja tagant sundivate töö lõpptähtaegadega“, ütleb ta, kelle sõnul kasutavad nad renditööjõudu just seetõttu, et nii on lihtsam projekte ajastada ja juhtida.

Ta toob veel välja, et hindab EstEmploy tõsist ja kiiret suhtumist tekkinud probleemidesse, tänu millele ongi hea koostöö saavutatud. Priit Koik lisab: „Tõepoolest, me panustame suhteliselt palju ka ettevõtete tagatubadesse ning personalitöösse ja huvitume näiteks, et meestel oleks kolme kuu graafikud olemas. Süveneme projekti sügavuti!“

Mida töötajad meist räägivad

Tilaajavastuuasiat kunnossa
Edukas Eesti ettevõte 2014
Edukas Eesti ettevõte 2015
Edukas Eesti ettevõte 2016
Edukas Eesti ettevõte 2012

Millest olenevad meie hinnad?

Meie eesmärk on selge hinnakujundus, kus partner teab, millist hinda nad tellitud töö eest maksavad. Meie hind sisaldab alati kõiki tööandja kohustusi:

  • töötajale väljamakstud palk + maksud (palgafond)
  • võimalikud töövõimetuslehed
  • puhkusetasud
  • pensionikindlustusmaksed
  • töötaja transpordikulud (vajadusel)
  • töötaja elamiskulud (kokkuleppel tööandjaga)
  • tööõnnetuskindlustus

Klient maksab ainult tehtud töötundide eest. Töötunni sisse kuuluvad kõik eelnevalt mainitud kulud.

Eesmärgiks on kliendirahulolu maksimeerimine

Eduka koostöö aluseks on hoolikas töötajate valik. Panustame jõuliselt sellesse, et lähetatud renditöötajate kutseoskused ja teadmised vastaksid ettevõtte nõuetele. Koostööd alustades selgitatakse täpselt välja ettevõtte vajadused, st klient kirjeldab töötajatelt nõutavaid oskusi ja isikuomadusi. Värbamisetapis uurime põhjalikult töötajate kutseoskusi ja töökogemust ning muud taustinfot ja sobivust töötamiseks välismaal.

Seejärel saadame kliendile andmed kandideerijate kohta, töötajate lähetamine toimub pärast nende heakskiitmist. Tagamaks jätkuvalt kõrget kliendirahulolu, kanname pidevalt hoolt selle eest, et meie värvatud töötajad oleksid kvalifitseeritud ja et neid oleks piisavalt. Kui siiski peaks tekkima probleeme, oleme kliendi jaoks alati kättesaadavad, nii et need saavad kiiresti lahendatud.

Eestist on juba aastaid tuldud Soome ja Rootsi tööle – peamiselt ehitussektorisse ja ehitustoodete tööstusesse, logistikaalale, HoReCa sektorisse ja kinnistuhooldusvaldkonda. Nõnda on meil kõigi nende valdkondade jaoks olemas üsna palju inimesi, kellel juba on varasemaid naaberriikides töötamise kogemusi.

Meil on palju töötajaid, kelle töösuhted välismaal said alguse juba eelmisel kümnendil.

Kuna paljude tööde jaoks otsime pidevalt töötajaid juurde, suudame viia värbamisprotsessi läbi kiiresti, enamasti asuvad renditöötajad meie koostööpartneri juures tööle 1–2 nädala jooksul pärast esimest kontaktivõttu. Peale ajavõidu on koostööpartner sellisel juhul säästnud töötajate värbamisega kulusid ja vaeva.

Rahulolev töötaja on meie visiitkaart. Paremate töötulemuste seisukohast on oluline, et ka tööga otseselt mitte seotud küsimused oleksid lahendatud. Peale korraliku palga leiame töötajaile asjakohase majutuse, korraldame nende reisi sihtkohta ning abistame asjaajamistel maksuametnikuga ja teiste ametiasutustega, vajaduse korral ka pärast töösuhte lõppemist.

Tähtis on ka see, et töötaja sõite kodumaale võimaldav vaba aja korraldus oleks selge, ja selle saavutamiseks tuleb minimeerida eraelulisi probleeme.

Soovin lisainfot

Anna meile oma küsimustest või soovidest kontaktivormi kaudu teada ja võtame sinuga õige pea ühendust.