Kellel on vaja Soome tööohutuskaarti ehk rohelist kaarti?

Pildil on Soome tööohutuskaart ehk roheline kaart
Foto: https://www.tyoturvallisuuskortti.fi/

Kui plaanid minna Soome tööle ehitussektorisse, veendu eelnevalt, et sul on olemas Soome tööohutuskaart ehk “roheline kaart”. Soome keeles on kaardi nimi työturvallisuuskortti

 

Mis on Soome tööohutuskaart ehk roheline kaart?

Nagu nimi ütleb, on tegu rohelist värvi kaardiga, mis on väljastatud sulle isiklikult ja mille peal on Sinu nimi. Kaart tõendab, et oled läbinud Soome nõuetele vastava tööohutuse koolituse ning tead, kuidas töökohal ohtlikke olukordi ja õnnetusi vältida.

Nii saab tööandja kindel olla, et kõik töötajad on saanud tööohutuse osas ühesuguse ettevalmistuse. Eriti oluline on see, kui koos töötavad inimesed mitmest eri riigist.

Kuidas tööohutuskaardi saab ning mis on tööohutuskaardi test

Rohelise kaardi saamiseks tuleb läbida ühepäevane koolitus, kus räägitakse töökoha ohtudest, töötervishoiust ja tööohutusest. Koolituspäev lõpeb kirjaliku teadmiste kontrolliga ‒ kõigil osalejatel tuleb teha valikvastustega tööohutuskaardi test.

Eestis viivad tööohutuskaardi koolitust läbi mitmed koolitusettevõtted Tallinnas, Tartus ja Narvas. Mõned neist pakuvad ka võimalust koolitus veebis läbida ‒ sellisel juhul saad kursuse läbi teha just endale sobivas asukohas. 

Koolitused toimuvad regulaarselt nii eesti kui vene keeles.

Kes rohelise kaardi eest tasub?

Kuna tööturvalisuskaart käib töötajaga kaasas ning jääb kehtima ka pärast töökohast lahkumist, tasub koolituse eest reeglina töötaja ise. Registreeritud töötul võib olla võimalik koolitusel osaleda Töötukassa koolituskaardiga. 

Soome tööohutuskaart kehtib 5 aastat. Lisaks nimelise kaardi väljastamisele registreeritakse kõik koolituse läbinud isikud Soome Tööohutuskeskuses (Työturvalisuuskeskus). 

Kaart kehtib kõigis Põhjamaades ehk lisaks Soomele veel ka Rootsis, Norras ja Taanis.

Soome tööturvalisuskaart lühidalt:

  • Soomes ehitusobjektil töötamiseks ‒ ükskõik kas otse või renditööjõufirma kaudu ‒ peab töötajal olema Soome tööohutuskaart ehk roheline kaart
  • Kaardi saamiseks tuleb osaleda ühepäevasel Soome tööohutuskaardi koolitusel 
  • Eestis saab koolituse läbida Tallinnas, Tartus ja  Narvas või veebipõhiselt
  • Koolitused toimuvad nii eesti kui vene keeles
  • Soome tööohutuskaart kehtib 5 aastat ja liigub Sinuga töökohta vahetades kaasa

Meile on oluline meie töötajate heaolu. Kas teadsid, et EstEmploy OÜ töötajana saad meie poolt tasuta tööriided ja ohutusvarustuse, nagu kiivrid, prillid ja kõrvaklapid? Samuti tagame Sulle tööõnnetuse korral 100% rahalise toe ‒ kõik meie töötajad on kindlustatud kindlustusseltsi poolt. Vaata lähemalt, mida oma töötajatele pakume.

 

Oled oma ala spetsialist ning valmis uuteks väljakutseteks Soomes ehituses või tootmisettevõttes? Lisa oma CV meie andmebaasi ning võtame Sinuga sobiva pakkumise korral ühendust. 

 

Käesolev artikkel rääkis, mis on Soome tööohutuskaart ehk roheline kaart. Kui kaalud Soome tööleminekut, võivad Sulle lisaks huvi pakkuda ka järgmised teemad: